Czcionka:
Kontrast

Burmistrz, Rada Miejska i pracownicy urzędu w Chorzelach za budową fabryk na strefie gospodarczej

2017-08-01 15:21
Burmistrz, Rada Miejska i pracownicy urzędu w Chorzelach za budową fabryk na strefie gospodarczej
W dniach 20 - 21 lipca władze, radni i pracownicy chorzelskiego samorządu wizytowali fabryki firmy Kronospan, największego inwestora w strefie gospodarczej w Chorzelach.
Do Poznania i Szczecinka udała się 18 osobowa grupa przedstawicieli miasta i gminy Chorzele, aby sprawdzić warunki pracy i wpływ fabryk na środowisko największego inwestora z klastra przemysłowo-handlowego, który może wkrótce powstać na strefie gospodarczej w Chorzelach. To samorząd gminy w Chorzelach zdecyduje, jakie rodzaje produkcji otrzymają zgodę na wejście do strefy gospodarczej w Chorzelach. Dlatego tak ważne jest wcześniejsze zbadanie wpływu ubiegających się o lokalizację fabryk na środowisko i sposób traktowania i wynagradzania pracowników. Grunty w Przasnyskiej Strefie Gospodarczej Podstrefa Chorzele wykupiła spółka SOSPV114 sp. z o.o.
Zamiarem spółki jest zbudowanie na tym terenie klastra przemysłowo-handlowego, który w oparciu o surowiec drzewny będzie produkował materiały budowlane i meblarskie (tym właśnie zajmuje się firma Kronospan) oraz gotowe wyroby meblarskie, tym zajmują się współpracujące firmy polskie, angielskie i duńskie. Radni z Chorzel popierają budowę fabryk w naszej gminie. Sami mogli przekonać się jak wyglądają, czym się zajmują i jakie korzyści przynoszą mieszkańcom w innych miastach Polski.
– Firma dostrzega potrzeby pracowników. W Szczecinku powstaje przedszkole Kronospanu. To duży komfort i wygoda dla rodziców, którym zależy na pracy i na tym aby ich pociechy miały zapewnioną profesjonalną opiekę. Taka firma zasługuje na szacunek i wsparcie w naszej gminie – mówi Krzyszfof Milewski, przewodniczący Rady Miejskiej w Chorzelach.
– Krosnospan zabiega o swoich pracowników. Zanim firma powstaje na danym terenie, to już poszukiwani są pracownicy. Firma patronuje np. klasie o kierunku technologia drewna w Zespole Szkół Technicznych w Szczecinku. Kronospan zainicjował także utworzenie zamiejscowego Wydziału Przemysłu Drzewnego w Szczecinku, który przygotowuje do pracy inżynierów automatyków. Niewielu jest pracodawców, którzy sami zabiegają o wykształcenie swoich pracowników, o rzeczowe przygotowanie ich do pracy. Dzięki temu każdy z absolwentów ma szansę na stabilną pracę w Kronospanie, bez obaw o przyszłość po ukończeniu studiów. To ogromny komfort dla młodych ludzi, którzy często żyją w lęku o przyszłe zatrudnienie. Firma Kronospan sprawia, że mieszkańcy mogą bez obaw planować swoją przyszłość – twierdzi radna Paulina Stolarczyk.
– Nie możemy zmarnować takiej szansy dla naszej gminy. Firma zapewni pracę dla kilkuset osób, co w naszym regionie jest na wagę złota. Potrzebni będą pracownicy na różnych szczeblach , więc perspektywa zatrudnienia jest otwarta dla każdego bez wyjątku – mówi radna Barbara Filipowicz.
– Jestem pełen uznania dla pracy wykonywanej przez firmę Kronospan. Mieszkańcy czekają na państwa firmę  w naszej gminie, będzie to wielka inwestycja, która jest dla naszych mieszkańców bardzo potrzebna. Skorzystają na tym wszyscy. To była bardzo dobra decyzja dla naszej gminy. Dziękujemy za państwa pracę i za to, że Chorzele mogą stać się częścią takiej firmy jak Kronospan – twierdzi radny Mirosław Sieruta.
– Jestem pod ogromnym wrażeniem firmy Kronospan. Budowa tej firmy w Chorzelach to dla nas ogromna szansa. Cały Szczecinek bardzo skorzystał na budowie Kronospanu. To firma która dba o pracowników, zapewnia świetne warunki pracy. Mogliśmy to sami zobaczyć podczas wizyty w Poznaniu oraz w Szczecinku. Te fabryki tętnią życiem a ludzie którzy w nich pracują, prowadzą godne i spokojne życie, bez stresu o przyszłość i byt swoich rodzin. Musimy zabiegać o to żeby nasza gmina stała się kolejnym miastem na mapie kraju, gdzie powstanie fabryka Kronospanu. To dzięki niej możemy stać się potęgą na całym Mazowszu – mówi radny Radosław Zakrzewski.
 
– Cieszę się, że w Chorzelach powstanie taka firma. Państwa praca zasługuje na pełen szacunek i uznanie. Produkowane produkty są bardzo wysokiej jakości, o czym mogliśmy się przekonać wizytując Państwa fabryki. Dziękujemy za to, że Państwa firma zdecydowała się na inwestowanie w naszej gminie – dodaje radny Mirosław Chmieliński:
 
– Firma zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Zasięg Kronospanu jest ogromny. Produkty z Chorzel będą trafiały na rynek europejski. Wiążemy duże nadzieje z powstaniem tej firmy w Chorzelach – twierdzi radny Ryszard Kosiorek.
 
– Mamy nadzieję, że zakłady w Chorzelach powstaną jak najszybciej. Po zobaczeniu na własne oczy linii produkcyjnych Kronospanu przekonałem się, że to nowoczesny i ekologiczny zakład – dodaje radny Robert Suchodolski.
 
– Nie mam już żadnych obaw. Wiem, że kiedy te zakłady powstaną w Chorzelach, to ludzie będą chcieli w nich pracować. Nie są to zakłady uciążliwe dla środowiska. W Poznaniu fabryki zostały zbudowane w bezpośrednim otoczeniu bloków mieszkalnych i nie ma tu żadnej uciążliwości – mówi radna Wanda Jastrzębska.
 
W Szczecinku zarówno starosta Krzysztof Lis, jak i burmistrz Jerzy Hardie-Douglas wyrażają się o fabryce w samych superlatywach. Podobnie wypowiadają się pracownicy urzędu w Chorzelach.
 
– Przedstawione dane technologiczne przez zarząd firmy odnośnie ochrony środowiska zapewniają zabezpieczenie środowiska, gdyż spełniają w pełni  standard BAT tzn. najlepsze dostępne techniki na świecie. Firma będzie wdrażała  nowe technologiczne innowacje w dziedzinie ochrony środowiska również w Chorzelach. To zapewnia gminie pełną ochronę i dla mnie są to informacje najważniejsze. Na to będziemy zwracać największą uwagę i tego będziemy pilnować – mówi Agnieszka Opalach, dyrektor Wydziału Rozwoju w Urzędzie Miasta i Gminy Chorzele.
 
 – Na mnie wielkie wrażenie zrobiła troska o pracowników. Wielu z nich pracuje tu ponad 30 lat. Mówi to samo za siebie – twierdzi Magda  Pawliszewska, dyrektor Wydziału Organizacyjnego.
 
Fabryki, które oglądaliśmy zrobiły na mnie wielkie wrażenie. Są świetnie zorganizowane, w pełni zmechanizowane. Fabryka w Poznaniu produkująca papier dekoracyjny do mebli sprowadza celulozę z Brazylii, ponieważ tylko ona spełnia ich wymagania technologiczne. Nie można jej więc porównywać do fabryki celulozy np.  w Ostrołęce, która to fabryka produkuje zupełnie inny produkt – mówi  Katarzyna Brzezicka, zastępca burmistrza.
 
Bardzo istotne jest to, że firma podchodzi do swoich zadań niezwykle odpowiedzialnie, z troską o człowieka i sprawnie organizacyjnie. Przedstawiono nam dyrektora odpowiedzialnego za budowę fabryki w Chorzelach jak i dyrektora odpowiedzialnego za ochronę środowiska w naszym mieście. To budzi optymizm. Również podejmują wiele działań wspierających mieszkańców. Identyfikują się z ich potrzebami – przyznaje burmistrz Beata Szczepankowska.
 
Każdy z uczestników wyjazdu wypowiada się w podobnym tonie. Wszyscy twierdzą, że zakłady są bardzo potrzebne w Chorzelach.
 
 

 

Czytano: 2898 razy
Obrazek
  18.07.2018
Po raz trzynasty w miejscowości Poścień Wieś w dniu 15.07.2018r. rozegrano turniej wsi na wesoło. W turnieju wzięło udział 7 wiosek z terenu Miasta i Gminy Chorzele....
więcej >
Obrazek
  17.07.2018
Chcesz być bardziej konkurencyjny na rynku pracy? Jest na to sposób! Już dziś na terenie województwa mazowieckiego ruszyła rekrutacja do projektu „Włącz swoją szansę” ! Projekt „Włącz swoją szansę” współf...
więcej >
Obrazek
  17.07.2018
Konkurs plastyczny "Moje symbole patriotyzmu" skierowany jest do wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego. Aby wziąć udział należy nagrać krótki materiał filmowy z wypowiedzią dotyczącą rozumienia słowa patriotyzm i zacho...
więcej >
Obrazek
  17.07.2018
„Mazowsze w sercu Niepodległej” Cykl koncertów na 100-lecie niepodległości i 20-lecie Samorządu Województwa Mazowieckiego. Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polsk...
więcej >
Obrazek
  17.07.2018
Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele ogłasza nabór wniosków w projekcie pn.: „Ograniczanie emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez modernizację kotłowni indywidualnych w gminie Chorzele” planowanym do realizacji w ramach RPO...
więcej >
Obrazek
  17.07.2018
Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele oraz Ośrodek Upowszechniania Kultury w Chorzelach zapraszają na Urodziny Królowej Bony. Impreza odbędzie się 21 lipca 2018r. (sobota) o godz. 14:00 na rynku miejskim w Chorzelach. Dla dzieci przewidzianych jes...
więcej >
Obrazek
  16.07.2018
Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym z okazji DNI ENERGII 2018. Jeśli masz nie więcej niż 15 lat, bujną wyobraźnię oraz zdolności plastyczne ten konkurs jest dla Ciebie! ...
więcej >
Obrazek
  16.07.2018
IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczu z burzami w 4 powiatach województwa mazowieckiego....
więcej >
Obrazek
  12.07.2018
Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele zaprasza na Turniej Wsi w miejscowości Poścień Wieś, który odbędzie się 15. 07.2018r. Początek imprezy o godz. 14:00!...
więcej >
Obrazek
  09.07.2018
Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, Narodowym Bankiem Polskim, Fundacją Wspomagania Wsi oraz koalicją pozarządowych organizacji lokalnych rekomendowanych przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fu...
więcej >
Obrazek
  18.07.2018
Po raz trzynasty w miejscowości Poścień Wieś w dniu 15.07.2018r. rozegrano turniej wsi na wesoło. W turnieju wzięło udział 7 wiosek z terenu Miasta i Gminy Chorzele....
więcej >
Obrazek
  17.07.2018
Chcesz być bardziej konkurencyjny na rynku pracy? Jest na to sposób! Już dziś na terenie województwa mazowieckiego ruszyła rekrutacja do projektu „Włącz swoją szansę” ! Projekt „Włącz swoją szansę” współf...
więcej >
Obrazek
  17.07.2018
Konkurs plastyczny "Moje symbole patriotyzmu" skierowany jest do wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego. Aby wziąć udział należy nagrać krótki materiał filmowy z wypowiedzią dotyczącą rozumienia słowa patriotyzm i zacho...
więcej >
Obrazek
  17.07.2018
„Mazowsze w sercu Niepodległej” Cykl koncertów na 100-lecie niepodległości i 20-lecie Samorządu Województwa Mazowieckiego. Mazowiecki Teatr Muzyczny imienia Jana Kiepury w Warszawie z okazji 100-lecia odzyskania przez Polsk...
więcej >
Obrazek
  17.07.2018
Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele ogłasza nabór wniosków w projekcie pn.: „Ograniczanie emisji zanieczyszczeń do powietrza poprzez modernizację kotłowni indywidualnych w gminie Chorzele” planowanym do realizacji w ramach RPO...
więcej >
Obrazek
  17.07.2018
Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele oraz Ośrodek Upowszechniania Kultury w Chorzelach zapraszają na Urodziny Królowej Bony. Impreza odbędzie się 21 lipca 2018r. (sobota) o godz. 14:00 na rynku miejskim w Chorzelach. Dla dzieci przewidzianych jes...
więcej >
Obrazek
  16.07.2018
Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym organizowanym z okazji DNI ENERGII 2018. Jeśli masz nie więcej niż 15 lat, bujną wyobraźnię oraz zdolności plastyczne ten konkurs jest dla Ciebie! ...
więcej >
Obrazek
  16.07.2018
IMGW-PIB wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o intensywnych opadach deszczu z burzami w 4 powiatach województwa mazowieckiego....
więcej >
Obrazek
  12.07.2018
Burmistrz Miasta i Gminy Chorzele zaprasza na Turniej Wsi w miejscowości Poścień Wieś, który odbędzie się 15. 07.2018r. Początek imprezy o godz. 14:00!...
więcej >
Obrazek
  09.07.2018
Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości wraz z Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności, Narodowym Bankiem Polskim, Fundacją Wspomagania Wsi oraz koalicją pozarządowych organizacji lokalnych rekomendowanych przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Fu...
więcej >
Kalendarz wydarzeń Wyświetl kalendarz na poprzedni miesiąc lipiec 2018 Wyświetl kalendarz na następny miesiąc
PN WT ŚR CZ PT SB ND
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031
[ZAMKNIJ]
Nowe zasady dotyczące cookies. W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.